Çeşitli temaslarda bulunmak, esnaf ve sanatkarlarla görüşmek üzere Diyarbakır’a gelen Bakan Pekcan, beraberinde TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül ve TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ile Valiliği ziyaret etti.

Şeref Defteri’ni imzalayan Pekcan, gazetecilere ziyaretine ilişkin açıklamalarda bulundu. 25 Aralık’ta Diyarbakır’daki sanayi ve ticaret odalarıyla video konferans yöntemiyle başarılı ve çok verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirten Pekcan, bu ziyarette de hem Ticaret ve Sanayi odaları hem de Esnaf ve Sanatkarlar odasıyla istişarelerde bulunacaklarını, sorunlarını dinleyeceklerini söyledi.

Bakan Pekcan açıklamasında; İçinde bulunduğumuz süreci ekonomimizi en az etkileyecek şekilde atlatmak için gayret içerisinde olduklarının ifade ederken esnafın 13 milyar liralık kredi borcunun haziran sonuna kadar ertelendiğini belirtip devamında kadın girişimcilere yönelik destek verdiklerini de kaydetti.

Diyarbakır Annelerini ziyaret etti

Diyarbakır’daki temaslarını sürdüren Bakan Pekcan, beraberinde Vali Münir Karaloğlu, Diyarbakır milletvekilleri Mehdi Eker, Oya Eronat, Ebubekir Bal ve İl Başkanı Süleyman Serdar Budak ile ellerinde çocuklarının fotoğrafıyla bekleyişini sürdüren ailelerle görüştü.